25 مهر 1395

آزمونهای آزمایشی مدارس صدرا و سئوالات دانش‌آموزان

مولف: حاجی پروانه   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:
4/5

آزمونهای آزمایشی مدارس صدرا و سئوالات دانش‌آموزان

دوستان سال چهارم

سلام

خداقوت، امیدوارم تا امروز طبق برنامه تعیین شده برای موفقیت در کنکور سراسری پیش‌رفته و در هر مرحله از برنامه‌های مطالعاتی ضمن ارزیابی اهداف، نقاط ضعف و قوت خود را به مرور زمان برطرف نمایید. (إن‌شاءا...)

دوستان یکی از سئوالاتی که تقریباً همه‌ی شما مطرح می‌کنید این است که با توجه برگزاری آزمونهای آزمایشی مدارس صدرا و با توجه به اینکه شما در آزمونهای آزمایشی سایر مؤسسات آموزشی شرکت کرده‌اید و احتمالاً تناقضی هم در برنامه مطالعاتی بین این آزمونها وجود داشته باشد چه باید انجام بدهید؟ و برای کدام یک از آزمونهای آزمایشی برنامه‌ریزی کنید؟

شما دوستان سال چهارمی دو گروه هستید، گروه اول افرادی که در آزمونهای آزمایشی سایر مؤسسات ثبت‌نام کرده و طبق آن برنامه پیش می‌روند و گروه دوم افرادی که به هر دلیلی در هیچ آزمون آزمایشی ثبت‌نام نکرده و فقط در آزمونهای آزمایشی مدارس صدرا حضور دارند.

گروه اول می‌بایست طبق بودجه‌بندی و برنامه‌ریزی آزمونهای مؤسسات پیش بروند و برای آن آزمونها آماده شوند و با همان آمادگی هم در آزمونهای صدرا شرکت نمایند و نیازی و به برنامه‌ریزی برای کسب آمادگی در آزمونهای صدرا را ندارند. در اینجا این گروه در آزمونهای صدرا با دو نوع سئوال مواجه می‌شوند:

نوع اول سئوالاتی است که مطابق با بودجه‌بندی آزمونهای سایر مؤسسات آموزشی است که در حقیقت شما اولاً با نوع سئوالات جدید هم آشنا می‌شوید و دوم میزان یادآوری و یا فراموشی مطالب که آزمون داده‌اید را مورد ارزیابی قرار می‌دهید.

اما نوع دوم سئوالات مربوط به بخشهایی است که طبق آزمونهای مؤسسات هنوز آن بخشها را مطالعه نکرده‌اید یا اینکه مطالعه کرده‌اید هنوز زمان اجرای آزمون مؤسسه آموزشی فرا نرسیده است.

خب این نوع سئوالات برای شما هم پیش آزمون است و هم به شما کمک می‌کند تا در روزهای آتی که قصد مطالعه آن بخشها را دارید بدانید چه مباحثی مهم‌تر است و اصلاً آن بخش مربوطه را با توجه به سئوالات آزمونهای صدرا به چه شیوه‌ای می‌بایست بخوانید تا یاد بگیرید. پس آزمونهای صدرا برای گروه اول دو هدف و یا دو اثر در پی دارد: 1) ارزیابی مطالبی که قبلاً خوانده‌اند که به نوعی مرور مجدد خواهد بود و 2) پیش‌آزمون یا آموزش شیوه‌ی درس خواندن در مباحثی که در روزهای آتی مورد مطالعه قرار می‌دهید.

اما گروه دوم که در هیچ آزمونی ثبت‌نام نکرده‌اند نیز طبق برنامه مطالعاتی و بودجه‌بندی این آزمونها پیش خواهند رفت و إن‌شاءا... که هر دو گروه با حداکثر آمادگی در جلسه‌ی کنکور سراسری حاضر خواهید شد.

در پایان یکبار دیگر تأکید می‌کنم که در هر آزمون آزمایشی شرکت می‌کنید می‌بایست به سه هدف در این آزمونها برسید که در اینجا به اختصار به آنها اشاره می‌کنم:

  1. آیا مطالب خوانده شده را درست یاد گرفته‌اید؟
  2. آیا یادآوری مطالب خوانده شده در جلسه آزمون به خوبی اتفاق می‌افتد؟
  3. کسب مهارتهای تست‌زنی و مدیریت زمان به ویژه در دفترچه عمومی

 

موفق و سربلند باشید

سیدمرتضی ناوندی

تعداد مشاهده (1166)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "آزمونهای آزمایشی مدارس صدرا و سئوالات دانش‌آموزان"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

تمامی حقوق متعلق به سازمان مدارس معارف اسلامی می باشد قدرت گرفته از پورتال نما محصول شرکت بهسامان تدبیر